Sauna kasulikud omadused

Loetleme üles peamised põhjused, mis tasub regulaarselt saunas käia.


1. Eemaldab keha toksiinidest


Julgeme väita, et kõik inimesed aktiivselt igapäevaselt ei higista. Kuna paljud töökohad on istuvad, tingib see selle, et inimene ei liigu piisavalt, et saada lahti toksiinidest. Higistamine on vajalik, et hoida oranism terve.

Üha enam peab seda tegema tänapäeva keskkonnas. Keskkond on üha enam saastunud ning me puutume üha enam kokku erinate saastetega.

Sauna külastamine on tegelikult üks mugavamaid viise, kuidas toksiine kehast välja loputada. Saunas aega veetes saab mitmeid kahjulikke elemente kehast välja higistada. See on ohutu ja lihtne viis toksiinide mõju kehale vähendada.2. PARANDAB VERERINGET

Kuumus põhjustab teie südame kiiremat löömist ja veresoonte laienemist. See tingib parema verevarustuse. 

Miks see kasulik on?  Näiteks võib parem vereringe aidata lihasvalude korral, millest võiksid kasu saada sportlased ja teised aktiivse liikumisega inimesed. Lisaks sellele võib see parandada liigeste mobiilsust, suurendades seega teie liikuvust, kui teil on probleeme liigestega. Parem verevarustus võib aidata ka artriidi puhul. 3. AITAB KAALU LANGETADA

Higistamisprotsess nõuab märkimisväärset energiat. See energia saadakse rasvade ja süsivesikute muundamisel kehalises protsessis, mis kulutab kaloreid. Saunas südame aktiivsus suureneb ja kehal suureneb hapniku tarbimine, mis omakorda tingib selle, et keha hakkab muutma rohkem kaloreid kasutatavaks energiaks.


4. AITAB STRESSI vähendada

Soe saun aitab meil lõõgastuda ja reguleerib kortisooli taset veres. Kortisool on hormoon, mis vabaneb stressi korral ja liiga kõrge kortisooli tase võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, näiteks tõrkeid immuunsüsteemi ja magamisega. Sauna külastamine vähendab kortisooli taset meie veres ja stimuleerib selle asemel serotoniini tootmist. Serotoniin on meie õnnehormoon, mis tekitab meis heaolu tunnet.


5. Saun on vaimselt ja füüsiliselt lõõgastav

Saun on väga hea moodus saada eemale igapäeva pingetest ning lihtsalt lasta oma kehal ja vaimul puhata. Muidugi meeldiv saunalahendus ainult võimendab kasu meie vaimule ja kehale.
Eelmine
Saunadest ja nende ajaloost